43573

ALİ GÜR SAÇ DİZAYN

'' DEĞİŞİMİN YENİ HALİ ALİ GÜR ''

Şimdi de İstanbul da 
mesleğine aşk ile sarılmış ve alanında duayen olan, bay bayan saç dizaynı başta olmak üzere bir çok güzellik hizmetiyle faaliyetlerini sürdüren firmanın işletme ortakları sayın Ali Gür faaliyetlerini sürdüren değişimin yeni hali Ali Gür'ün konuğu olduk.  

Ali Gür 50 senelik kuaförlük hayatı olan, 60 yaşında hala durmayan hala hızında koşan, hala adam yetiştiren, bir isim olarak yaşıyorum. Hedefim kuaförlük anlayışını benim inandığım nokta da ileri götürmek, her müşteriye düzgün servis verip, müşteriyi mutlu etmek. 18 tane şubemiz var. Bu 18 şubede aylık 18000 ile 30000 arası müşteri ağırlıyoruz. Bu insanları mutlu edip, bu insanlara hizmet verebilmek, ve bugün bu şartlar altında yukarı noktada olmak benim en çok keyif aldığım şey.Başarımın sırrı mesleğimi çok sevmek. Bunun yanında gelmiş olduğum noktada kalmak istemiyorum. Hep bir ilerisini istiyorum. Ben bir ilerisine gidersem benim ekibimde bir ilerisine gidiyor. Eğer ben yerimde durursam ekibimde klasikleşecek. Buna müsaade etmemek için ben kendimi örnek olarak ileriye çıkartarak onları da arkamdan ileriye doğru çekiyorum. Bu benim meslekteki görüşümü, müşteriye de saygımı ve sevgimi anlatıyor.

Mesela şu anda erkek bölümünde çekim yapıyoruz. Bu senin modasını hazırlıyoruz. Bunların hepsi kendimizin hazırladığı koleksiyon. "Değişimin yeni hali Ali Gür." sloganıyla. Buradaki saçların hepsi kendi ürettiğimiz saçlar. Erkek bölümünde çok rağbet görüyoruz. Erkek bölümdeki hedef kitlemiz beyaz yakalı insanlar. Beyaz yakalı insanlara göre koleksiyonumuzu hazırlıyoruz ve bu şekilde servis veriyoruz. Bu da müşterimizi çok mutlu ediyor.İlk önce hijyenik olması gerekiyor. Hijyenik olmadığınız zaman istediğiniz kadar marka olun 0 noktası başa geliyor. Müşteriyi verdiğimiz hizmet ile mutlu etmek zorundayız. Bu mutluluğu verecek kadromuz var, bu mutluluğu verecek hocamız var. Hocamız tarafından bütün kadromuz eğitimden geçiyor, eğitimden geçtikten sonra belirli bir seviyeye gelmesi gerekiyor, bu seviyeye geldiği zaman hizmet veriyor. Yani müşterimiz acemi bir personel teslim etmiyoruz. Yetiştirdiğimiz, yeterliliğine inandığımız kişilerle çalışıyoruz. Onun için kalite farkı her seferinde yukarıya çıkıyor.

Ali GÜR