43573

DENT 216 AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

DENT 216 AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

Kadıköy bölgesinin gözde ağız ve diş merkezlerinden biri olan Dent216 konuk olup sizler için bilgi alıyoruz. Sn. Özge DEMİRKOL öncelikle sizleri tanıyabilirmiyiz?

2000-2006 yılları arasinda Marmara Üniversitesi Dis hekimliği fakültesinde dis hekimliği eğitimi aldım. Daha sonra 2007 -2010 yillari arasinda Yeditepe Universitesi Dis hekimligi Fakultesinde Agiz Dis Cene Cerrahisi Anabilim dalinda cene cerrahisi uzmanligi yaptim.2010 senesinden itibaren ozel hastaneler ve kliniklerde cene cerrahi olarak calistim.2013 senesinde DENT 216 klinigimizin kurulus adimlarini attık ve 2013 yılından itibaren DENT 216 kliniginde calismaktayim.Bundan 2 yil once kendine ozgu calisma tarziyla geleneksel dis hekimligine farkli birr boyut getirmek icin yola ciktik .dis hekimliginin geleceginin marka degeri olan branslasmis ve her turlu hastaya hizmet verebilecek kurumsal kliniklerde oldugunu gorduk ve cok calistik. Klinigimizi uluslararasi standartlarda agiz ve dis sagligi konusunda herturlu hizmetleri eksiksiz olarak verebilecek boyutlara getirmeyi basardik. En son teknoloji ile donatilmis klinigimizde hastalarin herturlu agiz ve dis sagligi konusundaki ihtiyaclarina cevap veren klinigimizde estetik dis hekimligi, ortodonti, periodontoloji, cene cerrahisi, endodonti ve pedodonti gibi pek cok bransta uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz.


DENT 216 AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ
Diş Hekimi BURCU NUR DOĞAN (Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı)

 Çocuk diş hekimliğinde önemli olan gelişimi kontrol edip gerekirse yönlendirmek, çenelerarası ilişkiyi bozabilecek alışkanlıkları ve çürük oluşumunu engellemek hedeflenir. Ülkemizde çocuklar genelde çürük lezyonları oluştuktan sonra hekime getirilir. O noktada da yapılması gereken çürük oluşum hızını yavaşlatmak, yeni çürük oluşumunu engellemek ve varolan çürükleri küçük hastayı ürkütmeden, tedaviyi sevdirerek gerçekleştirmektir Dent 216'da beslenme değerlendirmesi, koruyucu uygulamalar ve çocuklara yönelik tüm ağız diş tedavileri gerçekleştirilmektedir. Sağlıklı süt ve daimi dişlenmeye sahip olabilmek için ilk diş çıktığı andan itibaren dişlerin fırçalanmaya başlanması, düzenli hekim kontrolünde olmak ve hekimin çürük risk faktörlerinizi değerlendirerek önereceği kişisel ve profesyonel koruyucu uygulamalara uymak önemlidir. Beslenme alışkanlıkları mutlaka hekimle değerlendirilmeli ve gece beslenmesi ya da çürük yapıcı beslenme alışkanlıkları düzenlenmelidir. 

 

DENT 216 AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ 
Diş Hekimi FATMA ATALAY (ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ)

Estetik diş hekimliği deyince aslında ağızda yapılan tüm tedavileri düşünebilirsiz.çünkü ark bulged yapılan birr dolgunun da doğal gözükmesi estetik dişhekimliğinin birr parçası.artık amalgam dolgu çoğu klinikte olduğu gibi bizim kliniğimizde de içerdiği civa ve gri görüntüsünden dolayı  kullanılmıyor,gerek ön bölgelerde gerekse ark bölgelerde kompozit dolgular veya porselen inley dolgular  uyguluyoruz.porselen inley dolgular hasta ağzından ölçü alarak laboratuvarda   hazırlattığımız dolgular  hem daha estetik hem de çok daha uzun ömürlü oluyor . Estetik gulus ; Kisinin cinsiyetine , yasina, kisiligine, tenine, goz ve sac rengine yakisan dogal gulustur.

Estetik cagimizda sadece dis hekimliginde degil her bransta on planda ama bizim icin agiz ve dis sagligi her zaman oncelikli. Alti aylik kontrollerle bakim ihmal edilmemeli. Saglikli , temiz bakimli, samimi ve icten birr gulusun yerini hic birsey tutamaz.Herkese saglikli gulusler dilerim.

Estetik gulus ; Kisinin cinsiyetine , yasina, kisiligine, tenine, goz ve sac rengine yakisan dogal gulustur.Estetik cagimizda sadece dis hekimliginde degil her bransta on planda ama bizim icin agiz ve dis sagligi her zaman oncelikli. Alti aylik kontrollerle bakim ihmal edilmemeli. Saglikli , temiz bakimli, samimi ve icten birr gulusun yerini hic birsey tutamaz. Herkese saglikli gulusler dilerim.